Jak jsme dobře začaly

28.9.2013  Léto a dovolené jsou za námi, společně jsme se sešli na několika trénincích ve snaze začít další sezonu rozehraní a připravení. S novým ročníkem přicházejí noví spoluhráči, soupeři, nové zápasy, nové boje o umístění v tabulkách a žebříčcích. Se zvědavostí sledujeme, kdo kam přestoupil, kdo nový se kde objevil, anebo, kdo úplně skončil.

V divizní soutěži žen nastalo pár změn a na soupiskách soupeřek jsme našli nová jména. Naše sestava se nezměnila, za Železnici bojují stále  Zdena Tajčová, Monika Kretová, Zuzka Ježková a hostující Pavlína Plecháčová. S odchodem Jaroměře A, loňského vítěze, zbylo v tabulce 10 týmů a na první měření sil nám los přihrál Českou Skalici a Jaroměř B, která by měla být posílena bývalou hráčkou A týmu, který postoupil do 2. ligy. Takže soupeři těžcí a musím říci, že jsme se již předem připravily na možnost dvojnásobné prohry.

Cesta do České Skalice nám příjemně utekla, a tak jsme byli opět první, kdo k místní sokolovně dorazil. Za malou chvíli se ale objevila domácí děvčata a přivítala nás pěkná renovovaná herna. Také jsme marně hledaly jedničku Jaroměře, našeho prvního soupeře a tato skutečnost nám lehce zvedla náladu. Čtyřhrou Kretová s Tajčovou získaly první bod a potom hned druhý. Pak se ale ukázalo, že soupeřova dvojka oproti loňské sezoně výrazně zlepšila svou hru, porazila naši Pavlínu Plecháčovou a i další dva následující zápasy šly za soupeřem, stav byl rázem 3:2  pro Jaroměř a bylo jasné, že pokud chceme vyhrát, můžeme ztratit už jen jediný bod. Lehce nám pomohla nervová labilita jedné ze soupeřek, která sice porazila těsně Moniku Kretovou, ale prohra s Pavlínou Plecháčovou ji úplně srazila na kolena, a tak by se dalo říct, že tato kvalitní hráčka svůj zápas se Zdenou Tajčovou po prohraném 1. setu vyloženě "zlostně vystřílela". Poslední zápas zvládla Pavlína s přehledem a tím pádem jsme utkání dotáhly do vítězného konce. Jaroměř B : Železnice 4:6 (Tajčová 2,5  Plecháčová 2  Kretová 1,5).

K zápasu s Českou Skalicí jsme nastupíly v dobré náladě, ovšem hned čtyřhra nás vrátila zpátky do reality, protože takovou "nakládačku" jsme snad ještě nedostaly. Soupeřkám jsme dokázaly lehce konkurovat jen ve druhém setu, ale dvojice nás přehrála úplně ve všem. " No, pane jo", říkaly jsme si a doufaly, že zápas nebude celkově tak jednoznačný. Zjistily jsme ale, že přes jejich trojku bychom měly všechny bodovat a úplná bomba byla, když Pavlína porazila i Irenu Šorfovou, soupeřovu jedničku. V tomto momentu jsme začaly sčítat body a věděly, že remízu máme téměř jistou a není nemožná ani výhra, pokud se podaří zabodovat ještě přes druhou hráčku, se kterou Monika opět těsně prohrála. Stav byl 4:4 a před námi jednoznačný zápas Pavlíny, která během chvíle získala 5. bod. Svůj poslední zápas rozehrála i Zdena Tajčová, ale také během chvilky prohrávala 2:0 na sety a 8:4 v setu třetím.Téměř prohrané utkání ale dokázala otočit a v posledním 5. setu už soupeřku jednoznačně přehrála. Česká Skalice : Železnice 4:6 (Plecháčová 3  Tajčová 2  Kretová 1).

Vstup do soutěže byl tedy úspěšný a musím říci, že radostné chvíle z nečekaných vítězství jsme si náležitě vychutnaly. Přejme si tedy, aby se nám dařilo i nadále a znovu jsme se přesvědčily, že "bojovat se musí až do konce". ZT