18. kolo. Železnice A – Valdice –A 10 : 4.

18. kolo. Železnice A – Valdice –A  10  : 4.

V dalším kole nám los „přihrál“ našeho soupeře ve dvojičce a to rivala Sokol Valdice – A. K utkání jsme nastupovali se značným respektem a to z mnoha důvodů. Utkání, byť s papírově slabším sousedem se nikdy nehraje dobře a Valdice měli ve svých řadách novopečeného přeborníka okresu v jednotlivcích a to Milana Jiráska. Náš tým postrádal Zdendu Frýbu, která si „užíval“ jarní prázdniny. Zaskočit musel hráč B družstva Jan Breuer, který si tak odbyl svoji divizní premiéru a hned je nutno poznamenat, že vůbec nezklamal, právě naopak.

Naši hráči zahájili utkání patřičně nervosně, což se ovšem dalo očekávat, derby má vždy svoje specifika. Úvodní čtyřhry tomu plně odpovídaly. Horák s Vyskočilem si v prvním setu neporadili s papírově podstatně slabšími Jiráskem Martinem st. a jeho nadějným synem Martinem.  V prvním setu podlehli  10:12, ale potom se již projevila jejich herní zkušenost a nedali svému soupeři žádnou šanci, zvítězili 3:1 a naše družstvo dostali do vedení  1 : 0. Na vedlejším stole byl velký boj dvojic Breuera s Rohlíčkem proti Milanovi Jiráskovi s Petrem Kašparem. Po prvním prohraném setu se však naši vzepjali k velkému výkonu a soupeře 2x celkem snadno přehráli a ujali se nečekaně vedení 2:1 na sety. Potom se však projevila velká nervozita na Honzovi Rohlíčka, který se příliš „tlačil“ do hry a byla to chyba. Po jeho zbytečných chybách hosté nejprve vyrovnali na 2:2 a nakonec uhráli i pátý set a vyrovnali celkový stav na 1 : 1. V dalším utkání čekal Honzu Breuera nelehký úkol popasovat se s okresním přeborníkem Milanem Jiráskem. Honza stačil vzdorovat v prvním setu, který vyhrál, ale potom se již uplatnila jistota a zkušenost s touto soutěží u Milana Jiráska, který zvítězil celkem 1:3 a poslal hosty do vedení 1 : 2. Na vedlejším stole však sehrál velmi dobré utkání Honzík Rohlíček, který se po úvodní čtyřhře již „otřepal“ a po prvním setu, kdy  se vzmohl pouze na 4 míčky již měl zbytek utkání plně ve své režii a zvítězil 3:1 vyrovnává stav utkání na  2 : 2. Poté nastupuje náš Kája Horák proti Petru Kašparovi který troch „laboruje“ s ramenem což je veledůležitý orgán pro stolního tenistu a vítězí celkem snadno 3:0. Na vedlejším stole se stejně vede Petrovi Vyskočilovi proti mladému Jiráskovi a jeho 3:0 nás přivádí do vedení  4 : 2. V dalším utkání však náš rozlet brzdí čerstvý přeborník okresu Milan Jirásek, který si lehce poradil s naším Honzou Rohlíčkem 0:3, stav celkem 4 : 3. Péťa vyskočil však nedává vůbec žádnou šanci P. Kašparovi s kterým si poradil celkem snadno 3:0 a odskakujeme na  celkových 5 : 3. Další navýšení našeho skóre má na svědomí skvěle bojující Horák proti staršímu Jiráskovi, kterého přehrává 3:1 a vzápětí Honza Breuer si poradil s mladým Jiráskem, kde po dvou vynikajícím způsobem  takticky hraných  setech si trochu zkomplikoval „život“, ale nakonec vítězí 3:1 a upravuje na nadějných 7 : 3. Potom se však hosté vzpínají ještě k výkonu prostřednictvím svého nejlepšího hráče Milana Jiráska, který v pětisetové bitvě poráží K. Horáka, v posledním pátem setu mu dovolil pouze 3 míčky. Stav utkání je  7 : 4, a to je také vše, čeho hosté dnes v Železnici dosáhli.  Petr Vyskočil si snadno poradil s Martinem Jiráskem st., kterému celkem dovolil jen 11 míčků. Další utkání rozehrávají Rohlíček s mladým Jiráskem  a Honza Breuer s Petrem Kašparem. Honzík Rohlíček celkem snadno dosahuje 9 bodu, vedeme tedy  9 : 4,  což  nám zajišťuje nerozhodný výsledek, kdy dovoluje svému soupeři ve třech setech  17 míčků. Breuer má s oslabeným Kašparem více práce a vítězí ve 4 setech a dosahuje tak vítězného 10. bodu a upravuje na celkových 10 : 4. Co dodat v závěru.  Naši hráči si byli plně vědomi důležitosti tohoto utkání, kdy jen výhra jim mohla zajistit klidnější pobyt v tabulce. Začátek byl také poznamenán značnou nervozitou našich, ze které se však dokázali poměrně brzy „otřepat“, také díky příznivému vývoji výsledku utkání.Všichni naši hráči bez rozdílu  podali dobré výkony. Zejména je nutné ocenit výkon hráče B družstva z regionálního přeboru B , Honzy Breuera, který nic ze své výkonnosti nezapomněl a dokázal, že A družstvo má plnohodnotného „zadáka“ na kterého je spolehnutí. Hosté nás mohli víc potrápit v případě, že by byl P. Kašpar plně fit. Naše hráče je však možné jednoznačně pochválit za předvedené výkony, které nás mohou naplňovat optimizmem do dalších bojů o dobré umístnění v tabulce. Každý jednotlivec odevzdal vše pro kolektiv a na všech je vidět odhodlání bojovat i dál za čest svojí, oddílu, TJ i města Železnice.

Jak naši bodovali: Petr Vyskočil 3,5, Karel Horák 2,5, a Breuer s Rohlíčkem po 2 bodech.

Nyní nás čeká měsíční přestávka. 08.03. v den pořádání šibřinek a dětského karnevalu zajíždí náš A tým k favoritovi soutěže DTJ Hradec Králové, který dosud neprohrál a brousí si zuby na postup a proti dalšímu vynikajícímu družstvu Tatranu Hostinné které je v tabulce hned za námi a doma jsme hráli  9 : 9*.