15. kolo TJ Sokol Železnice - A – TTC Nové Město n/M. – A 10 : 2

15. kolo TJ Sokol Železnice  - A   –   TTC Nové Město n/M. – A   10 : 2

Po nezvykle krátké polední přestávce, která byla značně zkrácena dlouhou dobou prvního utkání, více ve zprávě o utkání se Slovanem Broumov, přijeli hosté z Nového Města. Zde jsme doufali v příznivý výsledek, neboť  v Novém Městě se nám podařilo v prvním kole zvítězit celkem přesvědčivě 10 : 4. Ve stolním tenisu ale takovéto kalkulace vůbec neplatí a účty se dělají až po posledním míčku. Je to stará zkušenost, která však stále platí. Jak dnes? Na to měly dát odpověď následující minuty utkání a v úvodu je nutno dodat, že to bylo celkem 115 minut.

Naše družstvo nastoupilo ve stejném složení jako dopoledne. Úvodní čtyřhry se oběma dojicím vydařily a tak Frýba s Rohlíčkem i Horák s Vyskočilem se zasloužili o vedení 2 : 0. Vzápětí nás ale přibrzdil nejlepší hráč hostí Martinek na kterého náš Frýba nestačil, ale na vedlejším stole si Rohlíček poradil se Šrůtkem a opět jsme vedli o 2 body. O další navýšení v náš prospěch se postarali všichni naši hráči až do celkového stavu utkání 9 : 1, kdy již bylo prakticky rozhodnuto. To si ale opět nemyslel nejlepší hrát hostí Martinek, který zajistil hostům druhý bod s Petrem Vyskočilem. Naše celkové vítězství 10 : 2 „podepsal“ jednoznačným 3:0 se Šrůtkem Kája Horák. Co dodat závěrem. Zvítězili jsme celkem přesvědčivě i když celá řada setů končila o obligátní dva míčky. Nyní má družstvo 14 dni pauzu a 25.01. zajíždí k těžkým utkáním do Vrchlabí a Staré Paky. Pro připomenutí: V prvním kole jsme s Vrchlabím hráli nerozhodně 9:9 a se Starou Pakou, adeptem na postup, jinak loňským účastníkem III. ligy jsme odešli poraženi celkem jednoznačně 4 : 10. Popřejme našim borcům herní a zdravotní pohodu a dobrý výsledek.

Jak bodovali naši: Horák 3,5, Rohlíček a Vyskočil 2,5 a Frýba 1,5.