14. kolo TJ Sokol Železnice – A – Slovan Broumov – A 9 : 9

14. kolo TJ Sokol Železnice – A – Slovan Broumov – A   9 : 9

K letošnímu prvnímu diviznímu utkání na našich stolech nám poslal los soupeře z Broumova, tamní Slovan. Moc iluzí jsme si dělat nemohli, neboť u nich jsme neuspěli a prohráli 10 : 5. Přijeli na nás v pěti a v nejsilnější sestavě.  Naši, jako vždy, odhodláni bojovat.  Čtyřhry v tradičním složení pro nás vyzněly naprázdno. Frýba s Rohlíčkem nestačili na Gombarčíka ml. spolu s Čepelkou. Velká bitva se však  odehrávala na stole č. 2, kde Horák s Vyskočilem statečně vzdorovali Dražinovskému s Ďoubkem. Dramatická pětisetová bitva trvající přes půl hodiny nakonec vyzněla pro hosty, kdy v pátém setu vyhráli o „povinné“ 2 míčky. Škoda!   Jdeme  ale dál, stav 0 : 2 však neveští nic dobrého. Srdnatě bojuje Frýba s nejlepším hráčem Gombarčíkem, 2:2 na sety, ale v pátém již Gombarčík dominuje. Dražinovský zase nedává mnoho šancí Rohlíčkovi a stav utkání hrozivých 0 : 4. Šanci na trochu obratu mají Horák s Vyskočilem. Vyskočilovi se dařilo s Čepelkou 3:1 a Horák po velkém boji s Ďoubkem 3:2 upravuje na celkových 2 : 4. Gombarčík nedal žádnou šanci Rohlíčkovi a hosté zvyšují na  2 : 5. Horák vrací  a snižuje na 3: 5 s Dražinovským po setech 3:1.Vyskočil v pětisetové bitvě vítězí nad Ďoubkem a skvělý výkon hodný obdivu předvádí Frýba s Čepelkou kde uplatňuje své typické bleskurychlé kontry a upravuje na nerozhodných  5 : 5. Další dvouhry Horáka s Gombarčíkem a Vyskočila s Dražinovským vyznívají ve prospěch hostů a utíkají  nám na 5 : 7. Co na to Rohlíček se střídajícím Vodalem?  Nestačí,  prohráváme 5 : 8. Damoklům meč však nad námi již visí proklatě nízko. Frýba opět po famózním výkonu poráží Ďoubka 3:2 a snižuje na 6 : 8 a vykřesává jiskřičku naděje. Opět „úřaduje“ Zdeněk Frýba a Dražinovskému nedává žádnou šanci, 3:0 hovoří za vše a potvrzuje to jeho skvělou formu a také mu hráči soupeře „sedí“, snižuje na  nadějných 7 : 8. Vyskočil však nestačí na Gombarčíka a v pětisetové bitvě podléhá a hosté si zajišťují nerozhodný výsledek. Zatím 7 : 9. Ze dvou zbývajících utkání stačí hostům jedno vítězství, nám naopak potřeba obě zbývající utkání vyhrát a dosáhnout tak na remizu. Vše mají v rukách Rohlíček s Ďoubkem a Horák s Vodalem. Rohlíček hraje dlouhou pětisetovou bitvu, kde o každý míček je sveden urputný dlouhý boj. Mezitím Horák rozehrává své utkání, které v případě prohry Rohlíčka se již počítat nebude. Horák vítězí a tak všichni s napjetím sledují velmi dramatické utkání Honzy Rohlíčka. Stav utkání na sety je 2:2 Jeden jediný set zbývá hostům k vítězství a nám naopak k nerozhodně. Úžasný psychický tlak nakonec lépe ustál náš Honza a v posledním setu utkání povolil soupeři jen 6 míčků a vítězí. Nerozhodně je naším úspěchem a za to patří dík všem našim reprezentantům, kteří ze sebe vydali maximum. Toto utkání  bez 11 minut trvalo plné 4 hodiny, což je u nás absolutní rekord v délce trvání utkání. V naší herně byl k vidění nádherný boj a stolní tenis byl předveden ve své kráse. Kdo byl přítomen, nelitoval. Po utkání si naši přátelsky chvíli ještě se soupeřem poseděli a podělili se o skvělý guláš, který tentokrát měl na starosti Zdenda Frýba. Hosté odjížděli do Valdic a my očekávali soupeře z Nového Města n/M.

Naše body: Frýba s Horákem 3, Vyskočil 2 a Rohlíček 1 bod.